• Türkçe
  • English

KONFERANS BİLDİRİ ÖZETLERİ

 
Yeditepe Üniversitesi Küresel Eğitim ve Kültür Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KEKAM) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 21. Yüzyılda Uluslararası Göç Konferansı 10 – 11 Ekim tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşkesinde düzenlendi.
Küresel Eğitim ve Kültür Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KEKAM) Müdürü Doç. Dr. Gökçe Bayındır Goularas’ın konuşmasıyla başlayan konferans, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ve Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Arıkboğa’nın konuşmalarıyla devam etti.
Davetli konuşmacılar oturumunda yer alan alanında uzman akademisyenler Prof. Dr Nilüfer Narlı (Bahçeşehir Üniversitesi), Prof. Dr. İbrahim Sirkeci (Regent’s Üniversitesi) ve Doç. Dr. Barış Tekin (Marmara Üniversitesi) göçü sosyolojik, iktisadi ve medya boyutlarında incelediler.
Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden, sivil toplum organizasyonlarından ve kamu kuruluşlarından katılımcıların olduğu konferans 7 oturum ile göç konusu ve beraberinde getirdiği sorunları interdisipliner bir yaklaşımla tartışılarak devam etti.
 Göç Araştırmaları Derneği (GAR) ve Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (Mirekoc) katılım ve katkılarıyla 21. Yüzyılda Uluslararası Göç – IV Konferansı iki özel oturumla son buldu.
Konferansımızda sunulan bildirilerin özetlerine ulaşmak için tıklayınız. /sites/default/files/21._yuzyilda_uluslararasi_goc_-_iv_0.pdf
Konferans fotoğrafları en kısa süre içinde Facebook adresimizden paylaşılacaktır.
KEKAM Organizasyon Ekibi olarak tüm konuşmacılarımıza, dinleyicilerimize ve konferansımızın hazırlık sürecinde emeği geçen tüm Yeditepe Üniversitesi akademik ve idari kadro çalışanlarına teşekkür ederiz. Seneye 10 -11 Ekim tarihlerinde görüşmek dileğiyle…