• Türkçe
  • English

Söyleşiler

Nis 13

Prof. Dr. Tuncay Kuleli ve Dr. Öğr. Üyesi Barış Gençer Baykan ile iklim değişikliğinin yaşam alanları ve toplum üzerine etkilerinin konuşulduğu “İklim Krizinin Neresindeyiz?” başlıklı söyleşimiz 13 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşmiştir. Söyleşide Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Prof. Kuleli iklim değişikliğinin kıyı alanlarımıza etkileri üzerine, Yeditepe Üniversitesi'nden Dr. Baykan ise iklim değişikliği ve gençlik ilişkisi üzerine çalışmalarını paylaştılar. 
 
Söyleşiyi izlemek için tıklayınız. 

Mar 11

 

 

Yeditepe Üniversitesi KEKAM söyleşileri kapsamında Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Altınanahtar’ın konuşmacı olarak katıldığı “İkinci Bahar’da Havalar Nasıl Olacak” başlıklı webinarımız 11 Mart Perşembe günü saat 13.00’te gerçekleştirilmiştir.

May 06

DİPLOMASİ VE EDEBİYAT
KEKAM Söyleşileri kapsamında her dönem, alanında uzman olan farklı konuşmacıları davet ettiğimiz etkinliklerimize devam ediyoruz.
 
6 Mayıs 2019 Pazartesi günü gerçekleştirdiğimiz “Diploması ve Edebiyat” etkinliğimizde konuşmacı olarak yer alan saygıdeğer Büyükelçi ve Yazarımız Fırat Sunel’e katılımları için teşekkür ederiz.

Nis 16

GÖÇÜN EDEBİYATA YANSIMASI

KEKAM Söyleşileri kapsamında her dönem, alanında uzaman olan farklı konuşmacıları davet

ettiğimiz etkinliklerimize devam ediyoruz.

16 Nisan 2019 Salı günü gerçekleştirdiğimiz “Göçün Edebiyata Yansıması” etkinliğimizde

konuşmacı olarak yer alan saygıdeğer KEKAM Müdürümüz ve Fransızca Siyaset Bilimi ve

Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe BAYINDIR GOULARAS, Değerli hocamız

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mediha GÖBENLİ KOÇ ve Kıymetli hocamız

Ara 12

KEKAM Söyleşileri kapsamında her dönem, alanında uzman olan farklı konuşmacıları davet ettiğimiz etkinliklerimize devam ediyoruz.
18 Aralık Salı günü gerçekleştireceğimiz söyleşimiz "Gençlik ve Kent Araştırmaları" konusunda olacaktır. Yeditepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Demet LÜKÜSLÜ'nün konuşmacı olduğu söyleşi, saat 15:00'de Rektörlük Binası Yeşil Salon'da yapılacaktır.

Nis 17

"Halkların müziği yoktur, coğrafyaların müziği vardır" düşüncesiyle dinleyicilerin büyük bir ilgiyle izlediği değerli Balkan müzisyeni sayın Muammer Ketencoğlu'nun katılımıyla KEKAM söyleşileri kapsamında dönemin son etkinliğini gerçekleştirdik.

Nis 04

'140 JOURNOS ile Alternatif Medya' söyleşimiz, 140 JOURNOS'un yapımcıları Engin Önder ve Cem Aydoğdu'nun katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 
 

Mar 02

Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Özgür Adadağ'ın konuşmacı olarak katıldığı Sinema ve Siyaset: Belgesel Filmlerde Sömürgecilik başlıklı söyleşi 06.03.2018 Salı günü, saat: 10.00'da Yeşil Salon'da gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Sayfalar